2020

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen “İhracatın Yıldızları 20” yarışmasında 22 Firma Ödül kazandı.Nominal olarak ihracatını bir önceki yıla göre en fazla artıran firmaların ödüllendirildiği “İhracat Performans” kategorisinde ilk sırayı TOSÇELİK Profil aldı.  


2019

Fahri Doktora Unvanı: Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat TOSYALI’ya Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi tarafından düzenlenen törenle Fahri Doktora verildi.

Gönlü Zengin İş İnsanları Araştırması: Dünyada büyük ses getiren ‘giving/bağış’ hareketinin Türkiye’deki yansımalarını 7 yıldır dikkatle inceleyen Capital Dergisi tarafından 2019 yılında 7’nci kez hazırlanan ve Türkiye’nin en büyük bağışçılarının yer aldığı; ”Gönlü Zengin İş İnsanları” Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat TOSYALI 2. sırada yer aldı.

Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı Araştırması: Ekonomist Dergisi tarafından yayımlanan ve iş dünyasının Anadolu’dan çıkan önderlerinin yer aldığı “Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı” araştırmasıyla; bulundukları kentlerde sağladıkları istihdam rakamı, ödedikleri vergi ve sosyal sorumluluk yatırım rakamları kriter alınarak Anadolu’ya yön veren 50 ismin belirlendiği listede, Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat TOSYALI 2. sırada yer aldı.

Türkiye’nin En Güçlü 30 İş İnsanı Araştırması: Capital Dergisi’nin, her yıl Türkiye’nin güçlüler ligini belirlemede, “Finansal Performans”ın yanı sıra diğer önemli kriteler; marka değeri, marka itibarı, güvenilirlik, iş dünyasındaki etki alanının genişliği, yenilikçi yaklaşım, sektörel yönlendirme kabiliyeti gibi iş yaşamının önemli bileşenlerini dikkate alarak hazırladığı “Türkiye’nin En Güçlü 30 İş İnsanı” araştırmasında TOSYALI Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat TOSYALI 13. sırada yer aldı.

Evrensel 50 İş İnsanı: Business Life Dergisi tarafından hazırlanan “Evrensel 50 İş İnsanı” araştırmasına göre açıklanan listede; odaklandıkları coğrafyalar ile Türkiye arasında köprü olan ve en etkili uluslararası iş örgütlerince itibar gören iş insanları sayesinde en çok hangi ülkeler ile ilişkilerin güçlendirildiği açıklanırken, listede yer alan iş insanlarının ”Rol Model” olma serüvenleri de anlatılıyor. İstatiki bilgilerin de paylaşıldığı çalışmaya giren isimler arasında TOSYALI Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat TOSYALI da yerini aldı.

Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi Araştırması: Ekonomist Dergisi tarafından Türk Rekonomi Bankası iş birliğiyle 15 yıldır düzenlenmekte olan araştırmada Tosyalı Holding’in lokomotif şirketi Tosçelik, 3 ayrı kategoride birinciliği aldı.

“Anadolu’nun En büyük Şirketi”, “Vergi Öncesi Kârı En Yüksek Şirket”, “İhracatı En Yüksek Şirket” kategorolerinde yapılan değerlendirmeler neticesinde her 3 kategoride de ilk sırada yer alan Tosçelik’in ödüllerini düzenlenen törende Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat TOSYALI, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin elinden aldı.

İSO “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” Raporu: İSO tarafından belli kriterlere dayanarak yapılan çalışmada 500 büyük sanayi kuruluşu belirlendi. Açıklanan listede, Tosyalı Holding bağlı 5 şirketiyle (Tosçelik Profil ve Sac Endüstrisi A.Ş. – Tosyalı Toyo Çelik A.Ş. – Tosyalı Filmaşin ve İnş. Demiri Üretimi San. A.Ş. – Tosyalı Demir Çelik San. A.Ş. – Tosçelik Spiral Boru Üretim San. A.Ş.) listedeki yerini aldı.

Sağlığa Katkı: Türk Kızılay Derneği Genel Müdürü Dr. İbrahim ALTAN tarafından, Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat TOSYALI’nın hayırsever kişiliğine dikkat çekerek, Derneğin amacı doğrultusundaki sosyal sorumluluk projelerinden ve Türk Kızılayı’na olan katkılarından dolayı teşekkür plaketi verildi.

Eğitime Katkı: Kilis Eğitim Kompleksi Arazisi Bağışı: Kilis Valiliğinin ve Belediyenin üzerinde önemle durduğu Kilis’te devam eden ikili eğitim ve okul yetersizliği problemlerinin modern, büyük bir okul kampüsünün yapılacağı arazinin bulunamaması nedeniyle uzun süredir çözüme kavuşturulamadığını belirtmesiyle harekete geçilmiş ve kentteki işletilmeyen Suma Fabrikası, Tosyalı Holding tarafından İngiliz şirketinden satın alınarak İl Özel İdaresine bağışlanmıştır.

Yıllardır, eğitimde ilk 5 içerisinde yer alan Kilis’in son yıllarda en alt sıralara düşmesine sebep olan olumsuzlukların giderilmesi ve gençlerimizin kaliteli eğitime kavuşturulması amacıyla satın alınan 50 dönümlük yere 5 okulluk bir eğitim kompleksi yapılması planlanıyor.

Eğitime katkı amacıyla yaptığımız bu hamlemize emeği geçen tüm yetkililere teşekkür eder, değerli Kilis ilimize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını dileriz.  

Bakan Selçuk’tan Teşekkür Belgesi: Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya SELÇUK tarafından, hayırsever iş insanları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile Osmaniye’de gerçekleştirilen törende eğitime katkılarından ötürü Tosyalı Holding adına Yönetim Kurulu Üyesi E. Ayhan TOSYALI’ya teşekkür belgesi verildi.


2018

“Anadolu’nun En büyük 500 Şirketi Listesi”nde, TOSÇELİK Profil ve Sac Endüstrisi A.Ş. birinci sırada yer aldı.

T.C.Ticaret Bakanlığı tarafından “Değer Zirvesi ve Türkiye’ye Değer Katan Markalar” ödül töreninde, TOSYALI Holding’e “Türkiye’ye Değer Katan Marka” ödülü layık görüldü.

Business Life’ın “İş Dünyasına Yön Veren 50 İş İnsanı” araştırmasında, Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat TOSYALI 26. sıraya yükseldi.

2017

TOSYALI Holding 4 şirketi ile “Türkiye’nin ISO 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Listesi”nde yer aldı. TOSÇELİK Profil ve Sac Endüstrisi A.Ş. listede 19. ,TOSYALI Filmaşin ve İnş. Demir Üretim San. 107., TOSYALI Demir Çelik San. A.Ş. 184. ve TOSÇELİK Spiral Boru Üretim San. A.Ş. 386. sırada en büyük sanayi şirketi oldu.

TOSÇELİK Profil ve Sac Endüstrisi A.Ş.’ye TİM "İhracat Şampiyonları" töreninde ülkemizin "En Büyük İhracat Atılımını Gerçekleştiren Şirket" ödülü takdim edildi.

Capital Dergisi tarafından, “Türkiye’nin Gönlü Zengin 50 Lideri” listesinde Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat TOSYALI “En Çok Bağış Yapanlar” kategorisinde 3. sırada yer aldı.

“Anadolu’nun En büyük 500 Şirketi Listesi”nde, TOSÇELİK Profil ve Sac Endüstrisi A.Ş. birinci sırada yer aldı.

2016

TOSÇELİK Profil ve Sac Endüstrisi A.Ş. “Türkiye’nin ISO 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Listesi”nde 22. sırada yer aldı.

Capital Dergisi tarafından, “Türkiye’nin Gönlü Zengin 50 Lideri” listesinde Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat TOSYALI “En Çok Bağış Yapanlar” kategorisinde 4. sırada yer aldı.

2015

Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat TOSYALI Capital Dergisi tarafından, “Türkiye’nin Gönlü Zengin 50 Lideri” listesinde kategorisinde “En Çok Bağış Yapanlar” sıralamasında 4. sırada yer aldı.

Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat TOSYALI, FORTUNE Dergisi tarafından, “Türkiye’de Yılın İş İnsanları” sıralamasında “Yaptıkları Yatırımlarla, Bilanço Performanslarıyla, Başarılı Satın Almalarla Öne Çıkan İş İnsanları” kategorisinde 11. sırada yer aldı.

ilk kez düzenlenen İTO Ödülleri gecesinde Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, iş sağlığı ve işçi güvenliğine verdiği önemden dolayı “İnsan ve Doğa” ödülünü kazandı.

2014

TOSÇELİK Profil ve Sac Endüstrisi A.Ş. Ekonomist Dergisi tarafından, “500 Büyük Anadolu Şirketi Listesi”nde 2. sırada yer aldı.

2013

TOSÇELİK Profil ve Sac Endüstrisi A.Ş. Ekonomist Dergisi tarafından, “500 Büyük Anadolu Şirketi” listesinde 1. sırada yer aldı.

TOSÇELIK Profil ve Sac Endüstrisi A.Ş. İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller Birliği (İDDMİB) tarafından, “TİM İlk 100 İhracatçı Firma” ödülüne layık görüldü.

TOSÇELIK Profil ve Sac Endüstrisi A.Ş. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, Osmaniye Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından, “Primleri Düzenli Ödeyerek Çalışanların Haklarının Korunması” hususunda ödüle layık görüldü.

2012

TOSÇELIK Profil ve Sac Endüstrisi A.Ş. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, Osmaniye Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından, ‘Primleri Düzenli Ödeyerek Çalışanların Haklarının Korunması’ hususunda ödüle layık görüldü.

TOSÇELIK Profil ve Sac Endüstrisi A.Ş. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, Hatay Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından, “Primleri Düzenli Ödeyerek Çalışanların Haklarının Korunması” hususunda ödüle layık görüldü.

TOSÇELIK Profil ve Sac Endüstrisi A.Ş. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından, ‘Sektör İhracat Yıldızı’ ödülüne layık görüldü.

2011

TOSÇELIK Profil ve Sac Endüstrisi A.Ş. Hatay Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından, ‘Yılın Yatırım İkincisi’ ödülüne layık görüldü.

TOSÇELIK Profil ve Sac Endüstrisi A.Ş. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Hatay Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından, ‘Primleri Düzenli Ödeyerek Çalışanların Haklarının Korunması’ hususunda ödüle layık görüldü.

2010

Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat TOSYALI ‘TBMM Üstün Hizmet Ödülü’ne layık görüldü.

Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat TOSYALI Dünya Gazetesi tarafından, ‘Yılın Yatırımcısı’ seçildi.

2008

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, ‘Hatay’da İstihdama Sağladığı Katkı’larından ötürü Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat TOSYALI ödüle layık görüldü.

2006

Dünya Gazetesi tarafından, ‘Yılın İş Adamları’ kategorisinde Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat TOSYALI ‘Yılın İş Adamı’ seçildi.

1999

1999 yılında Cumhurbaşkanlığı tarafından ‘Sağlık ve Eğitime’ verdiği katkılardan dolayı Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat TOSYALI Onur Belgesine layık görüldü.